Zavírání kariérních dveří

December 12, 2022 0 Comments

Zavíráte kariérní dveře, když si vezmete specializovanou práci? Jak se rozhodnete, zda stojí za to riziko zavírání dveří za vámi? čtenář a zázraky:
Jak se rozhodnout, kdy jste na kariérní křižovatce, pokud přijde skvělá příležitost, ale může to zavřít dveře. (Moje nejlepší přítelkyně právě získala skvělou nabídku na provozování obchodu s $ 50mm, ale je to oblast, která periferní pro její primární oblast odborných znalostí, sluneční/vítr, takže se obává, že poručívá dopady, i když by rozšířila svou dovednost.) Jaké faktory jsou důležité, když otevíráte jeden dveře a zavíráte další?
Skvělá otázka, čtenář A. Mluvili jsme o výhodách a nevýhodách o změně kariéry, o tom, jak změnit kariéru a jak používat LinkedIn k tajnému prozkoumání nové kariéry – ale nemluvili jsme o zavírání kariérních dveří tím . Jsem opravdu nadšený, když slyším, co čtenáři o tom musí říkat, protože jsem zjevně vydal kariérní cestu (mediální právo na módní blogování), která mě trochu odklonila z mé původní kariérní cesty.
Tady je moje 0,02 $: Vlastně si nemyslím, že dveře jsou zavřené, i když kariéru úplně opustíte. Možná jsem naivní, ale myslím si, že pokud budete udržovat své kontakty, zůstaňte ve zprávách ve vaší původní oblasti a – když hledáte – vyjádřete konkrétní zájem, dovednosti a talent pro práci, která je otevřená, vy mít dobrý výstřel. Myslím, že zejména tam, kde odcházíte na periferní oblast, stále stavíte důležité sady dovedností, které souvisejí s původním polem.

Myslím, že je také důležité si uvědomit, že nic není úplně to, co se zdá – „obecná“ práce vám může ponechat znalosti, které jsou příliš specializované na to, aby byly široce využívány. Například pro právníky, pokud zůstanete v „obecné praxi“, můžete strávit roky prací v konkrétním případě (nebo několika), který má velmi specifické znalosti nebo konkrétní fakt s ním spojené. Stále se učíte, jak zkoumat a argumentovat, samozřejmě, ale nedostáváte nesmírně obecné obchodní znalosti. Na druhou stranu, pokud si vezmete práci v domě pro společnost, ano, budete se zabývat věcmi souvisejícími s tímto konkrétním odvětvím (řekněme, kolísání cen widgetů), ale také obecné obavy (jako jsou členové představenstva, zaměstnanec Drama a správa vnějšího poradce, když jste žalováni za to, že jste se shodovali o ceně widgetů). Takže vaše šířka zkušeností je po přijetí zdánlivě menší práce ve skutečnosti širší.
Nakonec nezapomeňte na pořekadlo, že Bůh otevírá okno, když život zavře dveře-myšlenka je, že pokud přejdete z trhu X na trh X-Sub-1, můžete také zjistit, že trhy Y a Z jsou nyní otevřené Vy – i když je X zavřený.
Jediné místo, kde bych mohl být opatrný, je, pokud opouštíte stabilní průmysl pro průmysl, který by se mohl úplně zhroutí. Obával bych se, že jakékoli „nové“ dovednosti, které získáváte, by byly brzy zastaralé, a co je horší, pokud celé odvětví skutečně havaruje, bude trh zaplaven lidmi s podobnými dovednostmi a vaše kontakty v síti by mohly dramaticky zamíchat.
Dva zajímavé příspěvky k tomuto tématu (s odlišnými názory):
Udržování otevřených možností by mohlo poškodit vaši kariéru [Harvard Business Review]
Jak se specializovat přímo z práce [rychlá společnost]

Čtenáři, co si myslíte-při pohledu na vaše plány kariéry na dlouhé vzdálenosti byste měli být na pozoru před tím, jak se zaměřit na své zaměření nebo úplně změnit kariéru? Jak to vyhodnotíte, když přijdete na takovéto křižovatce?
Na obrázku: Gwoeii / Shutterstock.
—————
N.B. Udržujte prosím své komentáře k tématu; ThreadJacks bude smazáno podle našeho výhradního uvážení a pohodlí. Tyto hmotné příspěvky jsou zamýšleny jako zdroj komentáře pro komunitu k konkrétnímu tématu, které čtenáři mohou procházet, aniž by museli prosadit mnoho nesouvisejících komentářů. Ačkoliv, i když samozřejmě velmi vážím všech komentářů svých čtenářů, požádám vás, abyste respektovali některé hranice na podstatných příspěvcích, jako je tento. Děkuji za pochopení!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *